Turystyka

Molo Kołobrzeg

2010-03-13 21:44:00

Molo w Kołobrzegu najchętniej odwiedzane w mieście, ma bogatą historię.
To także miejsce gdzie tętni życie rozrywkowo- kulturalno - gastronomiczne zwłaszcza w sezonie letnim, można spacerować oraz rozkoszować się powiewem morskiej bryzy i tutejszym morskim mikroklimatem.

 

Pierwsze spacerowe molo w Kołobrzegu, zwane "passage", powstało w 1881 roku. Usytuowano je na przeciw Pałacu Nadbrzeżnego, zbudowane z drewna, miało kształt litery "T" i 100 metrów długości, na jego końcu znajdowała się przystań.To molo w Kołobrzegu dotrwało tylko do II Wojny Światowej. Podczas działań wojennych zostało zniszczone razem z Pałacem Nadbrzeżnym.

 

Współczesne molo w Kołobrzegu, otwarte oficjalnie 19 czerwca 1971 roku, stanowi nie lada atrakcję, jest to bowiem najdłuższa żelbetonowa konstrukcja w Polsce.

Szerokie na 9 metrów i długie na 220 metrów, ma molo w Kołobrzegu pomost spacerowy, znajdujący się około 4,5 metra nad poziomem morza.

Na końcu pomostu, zakończonego dwupoziomową głowicą znajduje się przystań dla małych statków, którymi można wypłynąć na krótkie rejsy widokowe. Po mimo tego, ze wstęp na molo jest płatny, stanowi ono popularną atrakcję dla gości.

Powrót do działu turystyka

Skomentuj

Komentarze:

Brak komentarzy
do góry